Araba için Kapı Magnetleri Hüküm ve Koşulları

 


Bu Kullanım Koşulları, Araba Kapı Magneti ürününün (bundan böyle “Magnet” olarak anılacaktır) doğru kullanım ve bakımını belirlemektedir. http://www.vistaprint.com.tr adresinde yer alan Vistaprint genel Kullanım Koşulları, atıfta bulunularak ya da bölüm halinde kullanılarak Magnet Kullanım Koşullarına, aşağıda açıkça sınırlı şekilde değiştirilmiş olan Vistaprint genel Kullanım Koşulları istisnasıyla, dâhil edilmiştir.

Vistaprint'ten Ürünü satın alarak bu Kullanım Koşulları'na tabi olmayı kabul edersiniz.
Lütfen bu koşulları ve Vistaprint'in genel Kulanım Koşulları'nı dikkatle okuyun.
Magnet hakkında herhangi bir sorunuz olursa lütfen (866) 614-8002 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerimizi arayın.


Bu sayfayı PDF olarak indirin

Uygulama Talimatı*

 1. Hazırlık
  • Magneti metal yüzeye yapıştırmadan önce yüzeydeki boya, vernik veya pasta ve cila tabakasının kurumuş ve sertleşmiş olduğuna emin olun. Ortalama kuruma süreleri: boya - 90 gün, vernik - 60 gün, cila - 2 gün.
  • Uygulamadan önce metal yüzeyi ve Magneti yumuşak bir deterjanla temizleyin. Yumuşak bir bezle sildikten sonra kurumaya bırakın. Deterjan paketinin üzerinde ve aracınızın üreticisi tarafından verilen önerilere uyun.
  • Uygulama sırasında Magnet oda sıcaklığında olmalıdır.
  • Çok soğuk ortamlarda Magneti elinize alırken veya tutarken dikkatli olun; mıknatıs tabakasının kırılganlaşması mümkündür.
  • Aracınızı yıkamadan önce, kapı magnetini mutlaka çıkarın.

 2. Magneti yapıştıracağınız yeri belirleyin
  • Yüzeyin metalik ve pürüzsüz, düz veya ancak çok hafif kavisli olmasına dikkat edin.
  • Magneti çelik veya metal olmayan veya çok miktarda metal dışı dolgu bulunan yüzeylere uygulamayın. Alüminyum, ahşap ya da fiberglas yüzeylere yapışmaz.

 3. Magneti yüzeye yapıştırın.
  • Magnetin tamamının metal yüzeye tam olarak yapıştığına emin olun. Çıkıntılı (oymalı, desenli, çıtalı vb.) ya da çukur yüzeylere yapıştırmayın.
  • Magnet ile araç yüzeyi arasında hava kabarcıkları ya da nem oluşmamasına, Magnetin köşe ve kenarlarının düzgün ve yüzeyle hizalanarak yerleştiğine emin olun.
  • Ürünün kenarlarının kıvrılması, Magnetin yerinden düşmesine neden olabilir.
  • • Bir kere yerleştirdikten sonra Magnetin yerini değiştirmek isterseniz, kenarlarından tutup kaldırarak tamamen çıkarın ve yeniden yerleştirin; çıkarmak için köşelerden kaldırmayın. Dikkat: Plakanın yerinin kaydırma ya da çekme yoluyla değiştirilmesi, esneyerek bozulmasına ve/veya çizilmesine neden olabilir.

* YUKARIDA BELİRTİLEN TALİMATA UYULMAMASI, ÜRÜNÜN VE ÜZERİNDE YER ALDIĞI YÜZEYİN ZARAR GÖRMESİNE, AYRICA, ÜRÜNÜN DOĞRU BİÇİMDE YAPIŞMAMASINA VE KULLANIM SIRASINDA YERİNDEN DÜŞMESİNE NEDEN OLABİLİR. Vistaprint YA DA YÖNETİCİLERİ, MEMURLARI YA DA ORTAKLARI, SİZE YA DA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ KİŞİYE KARŞI HERHANGİ BİR TALEP, ZARAR YA DA ÜRÜNE, YAPIŞTIRILDIĞI YÜZEYE YA DA HERHANGİ BİR DİĞER MÜLKE YA DA KİŞİYE GELEN, KİŞİSEL SAKATLANMALAR, ÜRÜNÜN KÖTÜYE KULLANIMI YA DA HATALI KULLANIMI NEDENİYLE YA DA TALİMATA HERHANGİ BİR DİĞER ŞEKİLDE UYULMAMASINDAN DOĞAN ZARARLAR DA DÂHİL OLMAK ANCAK BUNLARLA SINIRLI KALMAMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR ZARAR NEDENİYLE YÜKÜMLÜ OLMAYACAKLARDIR.


Uyarılar

Bu uyarıların dikkate alınmaması ve uyarılara uygun davranılmaması Magnetin ya da aracınızın zarar görmesine ve Magnetin düzgün yapışmayıp, kullanım sırasında düşmesine yol açabilir.

Hava kabarcıklı, kırışmış, köşeleri ve/veya kenarları kıvrılmış ya da farklı şekilde hasar görmüş Magnetleri hiçbir zaman kullanmayın.

Hız sınırını ya da önerilen azami hızı asla aşmayın.

Magneti, girinti-çıkıntılı, kablo bağlantısı bulunan yüzeylere ya da bant, far, reflektör, cam, hava girişi, kanal ve rüzgârlık gibi çukur ve içbükey yüzeylere uygulamayın.

Ürünü hiçbir şekilde (aracın tavanı gibi) yatay metal yüzeylere uygulamayın; doğrudan ya da sürekli güneş ışığı veya aşırı sıcağa maruz kalacağı bir yere koymayın.

Araç üzerine uygularken, iki Magneti birbirinin üzerine yerleştirmeyin.

Araba için kapı magnetlerinin boyalı yüzey üzerinde uzun süreli ve açık havada kullanılması, altındaki boyayı ultraviyole ışınlardan koruması nedeniyle solmaya neden olabilir.

Magnet, su altında ya da hava taşıtlarında kullanıma uygun değildir.

Aracınızı yıkamadan önce Magneti mutlaka çıkarın.

Saklamak üzere kaldırdığınızda Ürünün üzerine hiçbir eşya koymayın.

Birden fazla Ürünü aynı yerde sakladığınızda, Ürünleri mıknatıslı yüzleri birbirlerine bakacak şekilde yerleştirmeyin.

Ürünü mıknatıslı yüzü dışa gelecek şekilde yerleştirerek sakladıysanız, Ürünü hiçbir yüzeye uygulamayın.